Svátek hackerů
Už jste někdy dobrovolně nocovali v práci? Už vás někdo platil za to, že si děláte, co chcete? Už jste někdy měli v práci problém se pro neustálý přísun nejrůznější zábavy věnovat programování? Ne a chtěli byste? Letos už máte asi smůlu, ale možná to vyjde zase za rok. Takhle nějak to teď totiž vypadá v české SUSE. A vlastně ve všech vývojářských centrech Novellu.V SUSE mají totiž svůj svátek nejen sysadmini, ale i vývojáři. Jmenuje se HackWeek, jak název napovídá, trvá celý týden a slavíme ho (fotky z akce), jak se na hackery sluší: každý může hackovat, na čem chce (tedy, na libovolném, ať existujícím či zcela novém open source projektu) a náš milý zaměstnavatel dělá vše proto, abychom se při tom nemuseli starat o nic jiného. Můžeme ve dne spát a v noci pracovat (na spaní máme zařízenou místnost) a nemusíme se starat o jídlo (ve skutečnosti je spíš problém nepřežrat se k prasknutí - máme nejen teplá jídla, ale i narvanou ledničku) - tedy aspoň o jeho dostupnost. (Když si někdo dá v roztržitosti čokoládovou tyčinku s debrecínkou jako já dneska, je to holt jeho problém.) Vlastně nemusíme celý týden vůbec odcházet z práce (návštěvy zoufalých manželek a opuštěných dětí jsou plánovány a očekávány). Coly, čaje, kafe a zmrzliny je samozřejmě dostatek.
Jelikož je náš HackWeek kromě jiného taky tak trochu celofiremní teambuilding, vyrábějí všechny pobočky průběžně videoreportáže - naše pražská videa jsou samozřejmě nejpěknější, posuďte sami :-) Pro samou zábavu je bohužel trochu problém urvat dost klidu a času na práci, to se ale nejspíš bude s ubíhajícím týdnem zlepšovat. (I když - animování plyšových tučňáků je taky náramná legrace, co si budeme povídat.)
Většina z nás totiž pořád věří, že hlavním smyslem HackWeeku je skutečně hackování (ono se na to uprostřed turnaje ve fotbálku, opulentních hodů a uměleckého šílenství snadno zapomíná). Takže procházíme své nápady a pomaličku se pouštíme do práce - těch nápadů je víc než hackerů, ale co nestihneme teď, to doděláme jindy a nebo nedodělané předhodíme komunitě... tak už to chodí. Už teď se v zásadě kdokoliv může přidat (ostatně, někteří lidé z komunity tento týden hostují v našich vývojářských pobočkách). Rozdělané projekty mají velice široký záběr, od kernelu přes nejrůznější fikané utilitky až po grafické hračky.
Já jsem podstatnou část dnešního dne strávila čtením imapového RFC, jelikož si chci napsat udělátko na třídění pošty do imapových složek. Zatím nemám skoro nic (jen jsem se skamarádila s perlovým modulkem, který mi pomůže - IMAP::Client), zato nápadů, co všechno by to mělo umět, utěšeně přibývá - jestli nezačnu programovat rychle, leknu se toho seznamu tolik, že nezačnu už vůbec :-) Ale samozřejmě, pokud máte nějaké nápady vy, přihoďte je - buď sem do diskuse, nebo rovnou na stránku s ideou.
:wq
:wq
A semestr v praze na škole ukončen ze zdravotních důvodu, mne přesvědčil, že se mi v praze z důvodu množství lidí nelibí.
Ale jsou tam ted dobre pracovni prilezitosti z oblasti mezinarodnich spolecnosti. Pokud by mel nekdo zajem o dobre placenou (absolventi a juniori od 40 000 Kc fixni plat, pro seniory pak az 80 000 Kc fixni plat) Linuxovou/Unixovou pozici, tak at mi da vedet: )
Keep slackin; )
ICQ: 332870027
E-mail: josef.kadlec [zavinac] gmail.com
Podle mych zkusenosti je znacna cast IT firem nabizejicich takovehle platy ponekud podezrela :-)
Sun, IBM, Accenture, atd. atd. jsou bezne platy. Dre se z kuze, jak kde. Velka firma vetsinou neni homogenni - zalezi v jake jses divizi, tymu, projektu, atd. Jestli jsou tyhle firmy podezrele .. asi ne: ) .. je to realita.
Ja jako cerstvy absolvent jsem dostal pred rokem zhruba 40 000 Kc fixni plat a to jsem uz relativne pod cenou. Kdo chce vedet kde, tak ten si to najde, nebo se zepta; )
Jinak mluvim o normalnich techie pozicich - ne konzultantskych.
Takze kdo chce rozsirit svoje resume o reference z podobne firmy a zna:
- Unix/Linux
- nejake to skriptovani (treba Bash)
- trochu te sitariny
- umi alespon komunikativne Aj,
tak muze dat vedet mne - josef.kadlec [zavinac] gmail.com
Nechci, aby to tu zavanelo nejakou reklamou, takze sem neposilam zadne konkretni informace o firmach, ci odkazy.
Enjoy: )
(Krome toho... 40 tisic pro vyvojare neni uhozeny plat... ale 80? To musi platit nekdo, kdo zije ze statnich zakazek, ne? :-))
A taky asi milion tricek... vlastne bych jina nez ta susi, co mam, ani nepotrebovala :-) (coz mi pripomina, jak jsme s AJ zkouseli vysomrovat Fedora Ambassador tricko od Maxe Spevacka - hezka tricka tedy mate taky)
Teambuildingy az chorobne nenavidim, ale ty u Novellu v Praze bych si nechal rici...
nechci Ti kazit radost z hackování, ale obávám se, že podobná utilita už existuje (alespon já jsem ji k plné spokojenosti používal několik let).
http://imapfilter.hellug.gr/
(a dokonce jí máte -- na rozdíl od nás ;-( -- v distribuci http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/3695848/com/imapfilter-1.2.2-24.i586.rpm.html )
Kazdopadne, jak tak koukam na popis onoho udelatka, myslim, ze mam o neco dalekosahlejsi plany, takze si s tim budu hrat dal :-)
Bohuzel, zatim jsem na tom skoro nic neudelala :o( Jednak mame jeste zkouskove, jednak ted v SUSE docasne taky adminuju a to zere strasne moc casu :o( Ale to nevadi, budu si s tim hrat v ramci sveho innovation time :-)
Ovsem zatim se jen ucim, jak to cele funguje a zjistuju, ze ten perlovy modulek moc nefunguje, takze to mozna cele bude vypadat o hodne jinak, nez jsem puvodne myslela.
2anicka - Mel bych otazku. Jsou velke problemy s domluvenim jaksi flexibilni pracovni doby v Novellu? Jde mi o praci pri VS.