Status report ;-)

Toto není příspěvek v blogu. (Znáte to s tím holičem, že? Ale vážně: Opravdu to není příspěvek v blogu, jen výmluva, proč už dlouho žádný nebyl a nejmíň do konce zkouškového asi ani nebude. Cílem této výmluvy je jen předejít dalším otázkám.)

O a o čem že bych psala, kdybych na to měla čas? Třeba...

O Vánocích se za mnou přistěhovala moje kočička (sedmiletá černá kočka domácí prostá, jménem Minuta, řečená hraběnka z Kráčmerova), takže se zas pomalu rozvzpomínám, jaké to je se o kočičku starat. Je s ní ohromná zábava - po špagátech se vrhá jak kdejaká číča z komiksu. Většinu času sice prospí, ale místo ke spánku si pečlivě vybírá - nejraději leží na klávesnici nebo ještě lépe na rukách snažících se ťukat do klávesnice. Asi už budu muset vážně napsat svůj dávno plánovaný program na automatickou detekci kočky na klávesnici. Což by neměl být problém, až na jeden drobný háček - k čemu taková detekce, když jsem ještě nepřišla na způsob, jak ji taky automaticky vyhodit?

A je to mlsná potvora. Původne jsem měla v plánu krmit ji opravdovým masem a slušným žrádlem, ale obludka mi velmi jasně dala najevo, že s rybou a vnitřnostmi se mám jít vycpat, s drahými konzervami s vysokým obsahem masa rovněž. Takže si většinou pochutnává na Friskies se 4 procenty masa a já aspoň ušetřím. Podle všeho jí to ale svědčí, za měsíc přibrala 200 gramů. Mám strach, že za dalších pár měsíců bude vypadat jako já.

Minutka se navíc rozhodla, že mě naučí uklízet - další z jejích oblíbených zábav je totiž vletět do jakékoliv hromady čehokoliv a začít ji rozhrabávat. Já teď zrovna vrším po bytě papíry s příklady z analýzy a většina z nich už je děravá od drápků. Odpouštím jí to, taky bych to trhala, kdybych mohla. (A pokud tu poslední analýzu udělám, určitě se k ní přidám.)

Učení mi nejde ani za mák, protože posledních pár týdnů mám migrénu jak prase. Určitě znáte ten vtip o ženské, co má tři mozkové buňky. Závidím jí, já mám jenom dvě, které čas od času pracují paralelně.

V SUSE je to taky legrace. Konečně jsem zas pověsila adminování na hřebík (o síť se nám teď stará Fissie) a věnuju se věcem, na které jsem poslední dobou skoro neměla čas. Snažím se pomlátit jednak bugy (už bych asi měla sprovodit ze světa ty poslední dva reporty na ssh, co mi tam hnijí déle než rok), tak perlové moduly, aby chodily s novým perlem (vůbec se jim nedivím, že se jim nechce).

Do učení se bohužel vrhám s pramalým nadšením - analýza je otravná, kombagra docela těžká, takže ani u jednoho nejsem schopná vydržet o moc déle než hodinu denně. Zábavnější zkoušky už jsou většinou z krku (až na Haskell, ale to budu muset ještě trochu hackovat), zápočťáky asi budou muset počkat na léto. Vymýšlet si náhradní činnost namísto učení mi ovšem docela jde...

...málokdy máme doma totiž pořád vypráno a uklizeno jako teď. Kromě toho taky každou chvíli chodím do ZOO (dneska jsem viděla Umcu, heč), permanentku je přece potřeba pořádně užít. A kdyby nic jiného, vždy je tady NIČ (neužitečná internetová činnost) - teď jsem třeba objevila LinkedIn a strasně mě baví zkoumat, kam se poděli mí dávní spolužáci z gymplu, kamarádi ze Sítě a bývalí kolegové. Vzpomínám na dávné časy... a současnost utíká a vět k naučení zas neubylo.

Psaní blogu se většinu času záměrně vyhýbám, ale to mi nebrání například v tom, abych se dnes pustila do jeho aktualizace. Takže namísto prastaré čtyřkové verze tu máte verzi 5.7, ale doufám, že večerní hackování stačilo k tomu, že to na vzhledu nepůjde poznat (i když asi budou chybět nějaké přeložené stringy). A taky jsem zas konečně posadila tučňáka na drát (ale přišel kvůli tomu o ryby, líp to s drupalími styly skoulet zatím neumím).

Tak dobrou noc. (Nařizuju budík na březen...)

zkus kočce koupit její lední brtník (12. 2. 2008 - 11:53) Sbalit(2)
zkus kočce koupit její vlastní klávesnici.
vlastni klavesnice Mysak (3. 3. 2008 - 15:43) Sbalit(1)
jsme to s kamaradem zanalyzovali, protoze oba mame s kockama stejnej problem, a dosli jsme k empirickemu zaveru, ze druha klavesnice je na nic. Jak totiz (on) rika: "hlavni princip je sedet pred monitorem, aby si se dival na kocku a ne do monitoru. Ta klavesnice to jenom odnazi, protoze nejcasteji je pod tim monitorem..."
Otravni zivocichove domaci maertien (13. 2. 2008 - 12:48) Sbalit(1)
Ja mam sveho psa vychovaneho, ze se ke me hned tak bez dovoleni nepriblizi, takze mohu v klidu pracovat na zahrade(kdyz to teplota dovoluje)... Viktorie hezky hlida, jestli mne nekdo nechce ukrast a ja mohu v klidu a za zvuku prirody programovat :)
K té kočce... najdi tón, pajas (4. 2. 2008 - 9:45) Sbalit(6)
K té kočce... najdi tón, který nesnáší a pouštěj ho detektorem kočky ;-)
To bych presne chtela, jen anicka (4. 2. 2008 - 11:23) Sbalit(5)
To bych presne chtela, jen ten ton zatim nemam. Asi budu muset udelat nejake rozsahlejsi pokusy na zviratech :-)
Myslím, že není potřeba FiJi (12. 2. 2008 - 19:22) Sbalit(1)
Myslím, že není potřeba hledat tón, stačí, když to bude dost nahlas :-)
No Cats Super Michal (8. 2. 2008 - 11:33) Sbalit(2)
Tady prodavaji vsemozne pripravky na hubeni a odpuzovani otravnych zivocichu. Ze maji No Bugs Super a No Spiders Super me ani neprekvapilo, ale vsim jsem si ze hned vedle meli No Dogs Super a No Cats Super. Jestli si to chces nastrikat na klavesnici a na ruce muzu ti ten protikockovac poslat.

Mimochodem pavouky ten No Spiders zabiji docela spolehlive, takze nezarucuju ze ti po No Cats micinka taky nepojde ;-)
Zabijet bych ji prece jenom anicka (8. 2. 2008 - 12:40) Sbalit(1)
Zabijet bych ji prece jenom nechtela. Kdyz uz pro nic jineho, tak nevim, co bych pak delala s patnacti kily pisku do kociciho zachodku a polickou plnou konzerv s mizernym kocicim zradlem :-))) (ale hlavne je to krasna kocicka :-))

U nas v drogerii (rika si to drogerie, ale da se tam sehnat naprosto vsechno) prodavaji odpuzovac psu a kocek (myslim, ze se jmenuje Get off), ale je to jakesi podivne zele, ktere by me klavesnici asi moc nesedlo :-)

Ale mozna bych ho aspon mohla dat ke kvetinacum, aby mi ta cuza porad neozirala vres. (Ma kvetinac vlastni krasne zelene travicky, ale vres a jasmin jsou neodolatelne lakadlo).
No, tak včera jsme Marian K. (5. 2. 2008 - 17:12) Sbalit(1)
No, tak včera jsme zjistili, že ji lze zhypnotizovat kytarou. To by možná stačilo.
Analyza qk (4. 2. 2008 - 9:52) Sbalit(3)
No s tim trhanim analyzi bych to neprehanel...ona se ta potvora objevi jeste u statnic a pokud mas stesti jako ja, tak dostanes takovou chutovku jako vetu o implicitnich funkcich.
No jo. Tak bych ji odrikala, anicka (4. 2. 2008 - 11:23) Sbalit(2)
No jo. Tak bych ji odrikala, nabidla bych tu jednodussi pulku dukazu te jednodussi verze a modlila se, ze me nevyhodi.

Implicitka byla ta posledni kapka, ktera me primela prastit ve druhaku s matikou... takze dalsi osudove setkani s ni radostne ocekavam :-)
No tak to mas v pohode, ja qk (4. 2. 2008 - 13:36) Sbalit(1)
No tak to mas v pohode, ja si nevzpomnel ani jak je poradne ta jednodussi verze...dal sem nejaky predchozi definice a pak trochu neco vymyslel, ale ani tu vetu ani naznak dukazu sem moc nevedel. Jeste ze sem mel dobrou informatickou cast a prvni pulku matiky, kde sem mel nejakou algebru a lingebru